Hier word je blij van!

Bestuur/ oktober 24, 2022/ Nieuws

 

Twee van onze studenten zijn afgelopen maand afgestudeerd. Dit zijn Janet Mpira en Shadrick Langford. Beide zaten in 2009 (toen wij voor de eerste keer Malawi bezochten) in groep 8 van de Nanthomba school.

( Janet midden boven, Shadrick rechts vooraan )
 

Janet:

Werd opgevoed door haar tante. Haar vader was niet in staat haar op te voeden en haar moeder was niet meer in beeld. Haar tante kon het voortgezet onderwijs voor haar niet betalen. Janet ging dan ook naar een voortgezet onderwijs boardingschool betaald door onze stichting.

Janet is afgestudeerd als verpleegkundige. Dit is een 4 jarige opleiding. Ze heeft 6 jaar over het voortgezet onderwijs gedaan. Na 4 jaar was ze wel met goede cijfers geslaagd maar wilde graag het derde en vierde jaar over doen zodat ze nog beter zou scoren op haar examens. Dit is haar gelukt. Ze kwam nu in aanmerking voor een studiebeurs. Na 3 jaar werd ze ingeloot en mocht ze beginnen aan haar studie. Een paar mensen hebben haar, via onze stichting, toen 4 jaar lang financieel gesteund. In augustus was haar graduatie.

 

 

vanaf links James en Shadrick, helemaal rechts staat Russell

Shadrick:

Shadrick komt uit een zeer arme familie. Zijn vader is boer en heeft een klein stukje land. Hij heeft o.a. 2 broers, James en Russell, die ook door ons werden gesponsord in het voortgezet onderwijs. Beide zijn met hoge cijfers geslaagd en net als Shadrick gemotiveerd om verder te leren. Iets wat ze beide nu ook doen.

 

Shadrick is een hele begaafde jongen. Na 4 jaar voortgezet onderwijs kreeg hij direct een studiebeurs. Hij heeft er uiteindelijk 9 jaar over gedaan om zijn Bachelor te halen. De oorzaak hiervan is dat hij af en toe een jaar heeft gewerkt zodat hij geld kon verdienen. Hiermee kon hij dan zijn onderdak en eten betalen.


 

 

Shadrick schreef o.a. het volgende:

Today,  I am so glad to tell you that I have graduated in Bachelor of Engineering in Biomedical Engineering (Hons) from Malawi University of Science and Technology (MUST)  with Second Class Upper and I was among the best students who graduated. All this happened because of your support and love you gave me during my studies.

As a Biomedical Engineer, I can work in hospitals maintaining different medical equipment, conduct different researches, work in IT departments as I learnt many IT courses including computer programming,  and any other field related to Medical, Engineering as well as Information and Technology among others.

I want to appreciate for the help,  support and unconditional love you, your family and the foundation have been showing me and my family. You all  have been helping me from Secondary School up to the University.  Without this help it would have been so difficult for me to get education as my parents are so poor. I will not forget everything you have done for me.  

Ja, en hier doen we het dus allemaal voor. 

Share this Post